Samochód używany z salonu

W salonie samochodowym można wybrać samochód idealnie dopasowany do potrzeb oraz możliwości finansowych klienta. Ma on do dyspozycji nie tylko modele z aktualnego rocznika, ale także samochody używane. Dealerzy poszerzyli o nie swoją ofertę, ponieważ w Polsce kierowcy rzadko kiedy kupują nowe pojazdy. Tymczasem dobry samochód używany zainteresuje wielu. Dealer bierze więc na siebie test pojazdu i upewnienie się, że w jego dokumentach nie ma żadnych nieścisłości. A potem zabiera klienta na jazdę próbną.

Używany samochód można leasingować lub wziąć na kredyt. Przedstawiciele salonu chętnie przedstawią różne warianty i pomogą wybrać najlepszą opcję opłacenia zakupu. Co więcej, klient może liczyć na wsparcie formalne, a jak wiadomo wypełnianie dokumentów nie należy do ulubionych konsumenckich czynności. Decydując się na samochód używany z salonu, można otrzymać interesującą ofertę leasingowania. To także stosunkowa nowość, ale firmy leasingowe, podobnie jak dealerzy, nie mogły dłużej ignorować zainteresowania rynkiem wtórnym pojazdów.

Lista dodatkowych propozycji dealerów, skierowanych do nabywców aut używanych, jest długa. To między innymi nawet dwuletnie ubezpieczenie, dostęp do punktów kontroli czy całodobowe wsparcie pomocy drogowej. Niektórzy kupujący używany samochód decydują się nawet zostawić dealerowi swoje poprzednie auto. To również wpływa na wysokość ostatecznego rachunku za używany, ale mimo wszystko nowy, samochód. Jego kierowca nie musi się martwić, że kupuje kota w worku.