Samochody używane salon

Wizyta w salonie samochodowym owocuje w wiele niespodzianek. Nawet jeżeli klient wcześniej sprawdził ofertę marki w internecie, to jednak na ogół już w samym punkcie sprzedaży może liczyć na dodatkowe propozycje i atrakcyjne oferty. Łatwo się w tym zagubić, a niekiedy zamiast nowym autem, wyjechać samochodem używanym. Wielu konsumentów jest zdziwionych, że dealerzy zajmują się sprzedażą obejmującą pojazdy z rynku wtórnego. Jednak oferta ta zyskuje uznanie coraz szerszej grupy klientów.

Doceniają oni przede wszystkim oszczędność, wynikającą z nabycia samochodu używanego, połączoną z wysoką jakością zakupu. Ta ostatnia gwarantowana jest przez samego dealera. Nie sprzedaje on samochodów, które nie przejdą dokładnej, drobiazgowej kontroli. Co więcej, każdy potencjalny klient otrzymuje pełną informację na temat stanu pojazdu oraz napraw, którym podlegał. Taki samochód ma na ogół od stu do dwustu tysięcy przebiegu, a więc nie jest jeszcze zniszczony. Poza tym dealer zapewnia dostęp do własnego serwisu oraz wielu innych punktów, w których można naprawić wszelkie usterki. A wszystko to w ramach ceny zakupu, bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Poza gwarancją kupujący otrzymują również dodatkowe pakiety promocyjne od dealera. Różnią się one w zależności od miejsca, w którym dokonuje się zakupu. Są jednak wartością dodaną, która przyczynia się po popularyzowania kupowania samochodów używanych właśnie u markowych dealerów. Zwłaszcza że pracownicy salonów pomagają wypełnić formalności związane z kredytem czy leasingiem.