Używane samochody z salonu

O tym, że samochód używany można kupić w internecie, wiadomo od dawno. Jednak niejeden szukający takiego auta jest zaskoczony faktem, że pojazdy z drugiej ręki sprzedaje również wielu dealerów. Zasadniczo przedmiotem ich działalności jest handel nowymi modelami. Jakiś czas temu zrodził się jednak nowy trend. A mianowicie ten związany ze sprzedażą używanych samochodów przez autoryzowane salony.

Czy to rozsądne posunięcie? Czy nie popsuje to wizerunku marki i konkretnego salonu? Zapewne niejeden dealer miał takie obawy. A jednak się opłacało. Przede wszystkim dlatego, że polscy kupcy zdecydowanie częściej szukają czegoś z drugiej ręki. Nie chcą przepłacać i nie przeszkadza im to, że kupowany przez nich samochód ma już kilka lat. Dealerzy dostrzegli to zapotrzebowanie. Aby jednak wciąż utrzymać renomę, postawili na dokładne kontrolowanie każdego odkupowanego przez salon pojazdu. W ten sposób sprzedawcy powiększyli grupę zainteresowanych ich ofertą klientów, a ci ostatni zyskali możliwość nabywania samochodów używanych, ale bezpiecznych, sprawnych i nie nastręczających większych problemów. Można powiedzieć, że obie strony wygrywają.

Klienci muszą jednak liczyć się z tym, że cena używanego samochodu kupowanego w salonie będzie wyższa od wielu ofert porównywalnych modeli. Warto jednak zastanowić się skąd te rozbieżności. Wynikają one przede wszystkim z tego, że dealer ponosi koszty dokładnego sprawdzenia pojazdu oraz usuwa w nim wszystkie usterki. A klient może ruszać w trasę i przynajmniej na jakiś czas zapomnieć o mechaniku.